Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie

Witaj na stronie Koła Wędkarskiego nr 84 Odra Chojna. Koło wędkarskie "Odra" z siedzibą w Chojnie (Foto Studio AD Andrzej Stelmach) ul.Władysława Jagiełły 28, 74-500 Chojna funkcjonuje przy Polskim Związku Wędkarskim Okręg w Szczecinie. Przy kole funkcjonuje Klub wędkarski WKS POMOT Chojna, którego członkami są wędkarze, traktujący wędkarstwo, jako życiową pasję. Głównym celem naszego koła i klubu jest propagowanie idei wędkarstwa spławikowego, spinningowego i gruntowego, wśród dorosłych i młodzieży, a także dzieci, które zaczynają przygodę z wędkarstwem. Mamy nadzieję, że wiadomości zawarte na naszej stronie, pomogą nie tylko stawiającym pierwsze kroki w wędkarstwie, ale również wytrawnym wędkarzom w rozwijaniu ich wędkarskiej pasji.

Wszelkich formalności związanych z przynależnością do koła PZW ODRA CHOJNA możesz dokonać w naszych punktach:

Sklep Wędkarski "SANDACZ" w Chojnie przy sklepie NETTO od poniedziałku do piątku w godz: 9-18 w sobotę w godz: 9-14.

FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach ul. Jagiełły 28 w Chojnie od poniedziałku do piątku w godz:9-18 w sobotę w godz: 10-15.

W każdym z tych miejsc masz możliwość:

* zdania egzaminu na kartę wędkarską, którą otrzymasz w ciągu 24h od momentu uzyskania zaświadczenia;

* możliwość opłacenia składek PZW wraz z opłatami zezwalającymi na wędkowanie na wodach PZW;

Ponadto istnieje dodatkowa możliwość wykupienia składek i zezwoleń na wędkowanie po godzinie 18:00 u Skarbnika Koła po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 608 673 780

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELAMY RÓWNIEŻ POD NR. TELEFONÓW:

512 320 812 - PREZES KOŁA

608 673 780 - SKARBNIK KOŁA

Ostatnio dodane w galerii

Puchar Prezesa dla Marka Wysokińskiego

W niedzielę 10 czerwca na Odrze w miejscowości Ognica koło PZW Odra Chojna zorganizowało zawody wędkarskie spławikowe o puchar Prezesa Koła nr 84. Udział w zawodach wzięli m.in. zawodnicy ze Szczecina, Goleniowa i Gorzowa Wlkp. Rywalizacja przez 4 godziny toczyła się w palącym słońcu, a poziom sportowy prezentowany przez zawodników gwarantował emocje do samego końca zawodów. Na przestrzeni czterech godzin najlepiej poradził sobie Marek Wysokiński, który uzyskał wynik 18000 g. ryb i to w jego ręce powędrował puchar Prezesa Koła nr 84 PZW Odra Chojna. Drugie miejsce zajął Paweł Bucyk z wynikiem 17000 g. Trzecia lokata przypadła dla Marcina Kwiatkowskiego, który uzyskał wynik 14,500 g. Największą rybę zawodów na minutę przed końcem złowił Paweł Bucyk, którego leszcz ważył 3.240 g., drugą największą rybą zawodów okazał się leszcz o wadze 3.160 g.,  złowiony przez Ryszarda Ornata. Trzecie miejsce w rywalizacji o największą rybę zajął leszcz o wadze 2.710 g., który padł łupem Grzegorza Działkowskiego.
Na zakończenie zawodnicy w wyśmienitych nastrojach dokonali podsumowania zawodów racząc się przepysznym obiadem

przygotowanym i dostarczonym przez KAFFE & BAR Krajnik Dolny.

Mistrzostwa Okręgu Sicina 2018 -Marek Wysokiński wysoko

W pierwszy weekend czerwca na zbiorniku Sicina w Pyrzycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Szczecin w
wędkarstwie spławikowym. W sobotę i niedzielę do rywalizacji o miano Mistrza Okręgu
przystąpili najlepsi zawodnicy z kół i klubów Okręgu PZW Szczecin. Chojnę reprezentowało 5 zawodników
z koła nr 84 PZW "Odra"; Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczk, Kamil Skiba, Tomasz Bielecki i Marek Wysokiński.
Podczas dwudniowych zmagań najlepiej zaprezentował się Marek Wysokiński, który po dwóch dniach
rywalizacji uplasował się na 4 miejscu ze stratą 87 gram ryb ,do II mijesca w klasyfikacji generalnej.
Pozostali zawodnicy koła Odra Chojna zakończyli rywalizację pomiędzy 20 a 30 miejscem.
Zakończone Mistrzostwa Okręgu w Pyrzycach potwierdziły starą wędkarską maksymę mówiącą o tym, że są zbiorniki na których wędkowanie należy rozpocząć od dobrego losowania stanowisk, gdyż w innym wypadku marzenie o dobrym wyniku końcowym, należy odłożyć na przyszły rok.

Cel to Mistrzostwo Okręgu i wyjazd na Mistrzostwa Polski

Wyspa Pucka w Szczecinie ponownie powitała wędkarzy Okręgu szczecińskiego na drugiej turze zawodów spławikowych o Grand Prix Okręgu Szczecin. Na starcie stanęło ponad 70 zawodników w tym aż 50 seniorów. Kolejny udany start zanotowali chojeńscy przedstawiciele wędkarstwa spławikowego. Członkowie koła nr 84 PZW Odra Chojna reprezentujący klub sportowy WKS POMOT Chojna w końcowym rozrachunku plasowali się w środku stawki swoich podsektorów. Pozytywny wyjątek stanowi Marek Wysokiński, który zwyciężył w sektorze C2 i pnie się w górę w klasyfikacji ogólnej GP Okręgu. Druga połowa maja to czas na przygotowania do najważniejszej imprezy sportowej w Okręgu szczecińskim jaką są niewątpliwie Indywidualne Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin. To właśnie w dniach 2-3 czerwca na zbiorniku Sicina do rywalizacji staną najlepsi zawodnicy swoich kół i klubów, aby powalczyć o miano Mistrza Okręgu Szczecin i tym samym zdobyć przepustkę na start w Mistrzostwach Polski seniorów w wędkarstwie spławikowym w Lublinie na zbiorniku Dratów.

Rok rocznie Koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna ma swoich reprezentantów podczas tej prestiżowej imprezy. Nie inaczej będzie również w tym roku, gdyż pewni udziału w Mistrzostwach Okręgu są Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński i Tomasz Bielecki. O przepustkę na start w Mistrzostwach Okręgu powalczą jeszcze Kamil Skiba i Marcin Przybyła. Tym samym jest duża szansa, że koło Odra Chojna będzie miało, aż sześciu przedstawicieli,podczas tegorocznych mistrzostw, którzy w gronie około 80 zawodników powalczą o miano Mistrza Okręgu i bilet uprawniający do startu w Mistrzostwach Polski.

GP Okręgu Szczecin - WKS POMOT wysoko

W Szczecinie w niedzielę 22.04.2017 na Wyspie Puckiej odbyły się pierwsze w tym roku zmagania spławikowców Okręgu szczecińskiego. Swoich przedstawicieli podczas pierwszej rundy Grand Prix Okręgu w dyscyplinie spławikowej o puchar Dziekana Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie miała również Chojna, którą reprezentowali członkowie koła nr 84 PZW Odra Chojna. Drużyna klubowa WKS POMOT Chojna wystąpiła w składzie: Bucyk, Strzelczyk, Wysokiński, Skiba, Bielecki.

Początek sezonu zainaugurowano w sumie około 70 zawodników w tym aż 52 seniorów, którzy podzieleni zostali na sześć podsektorów. Chojeńska drużyna WKS "POMOT" Chojna udanie zainaugurowała rozpoczęcie sezonu zajmując 4 miejsce drużynowo. Jeszcze lepiej wypadła klasyfikacja sektorowa i indywidualna dla chojeńskich przedstawicieli spławika.

Swój sektor wygrał Mariusz Strzelczyk z wagą ryb ponad 11 kg., zajmując tym samym 3 miejsce indywidualnie. Marek Wysokiński zajął 2 miejsce sektorowe i 10 indywidualnie, Tomasz Bielecki był 3 w sektorze ( 17 miejsce indyw.), Paweł Bucyk zajął 4 miejsce w sek. ( 20 miejsce indyw.), Kamil Skiba ukończył zmagania na 5 miejscu sektorowym ( 27 miejsce indyw.). Po długim weekendzie majowym zmagania w dyscyplinie spławikowej ponownie zawitają na Wyspę Pucką w Szczecinie gdzie odbędzie się druga tura GP Okręgu Szczecin.

 

GALERIA

WYNIKI ZAWODÓW

Wystartował sezon spławikowy w Kole Odra Chojna

Wędkarze z koła PZW Odra Chojna rozpoczęli zmagania spławikowe o miano najlepszego spławikowego zawodnika w 2018 roku. Pierwsza tura zawodów odbyła się w niedzielę 15 kwietnia a miejscem zmagań był zbiornik Sicina w Pyrzycach. Poza wędkarzami z Chojny tego dnia swoje zawody rozgrywali również wędkarze z koła "Wędkarz" , tym samy wzorem lat poprzednich wędkarze z Chojny wspólnie przystąpili do rywalizacji o puchar Sklepu Dendrobena w Pyrzycach. Udział w zawodach wzięło około 30 zawodników. Wyniki jak na tę porę roku nie robiły wrażenia gdyż zaczynały się 200g na 3600g kończąc. Klub wędkarski POMOT Chojna reprezentowało pięciu zawodników. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Skiba 2680g., który ukończył zmagania na 3 miejscu. Następny z wynikiem 2570g. był Paweł Bucyk, a Mariusz Strzelczyk uzyskał 5 lokatę z wagą ryb 2540g. Tomasz Bielecki  uzyskał wagę 2230g., natomiast Marek Wysokiński ukończył zmagania z wagą 1910g.
Już w najbliższą niedzielę 22 kwietnia w Szczecinie na Wyspie Puckiej, Chojna i zarazem Koło wędkarskie nr 84 ODRA będzie reprezentowane przez dwie drużyny WKS POMOT Chojna ( P.Bucyk, M. Strzelczyk, M. Wysokiński) i  WKS ODRA Chojna ( Kamil Skiba, Tomasz Bielecki, Marcin Przybyła). Warto przypomnieć, że w tym roku mamy dwóch przedstawicieli w spławikowej Kadrze Okręgu Szczecin ( M. Strzelczyk, M. Wysokiński ) a kolejnych dwóch zawodników ( Bucyk, Bieliecki) uzyskało automatyczy start w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu planowanych na początku czerwca br. w Pyrzycach.

Podlodowe Mistrzostwa Koła Odra Chojna

W niedzielę 3 marca na jeziorze Karpaty ( woda PZW pod opieką koła Odra )Gmina Moryń koło PZW Odra Chojna zainaugurowało sezon wędkarski 2018. Tego dnia odbyły się  podlodowe Mistrzostwa koła Odra Chojna. Niedzielny poranek przywitał zawodników 10 stopniowym mrozem i bardzo dobrymi warunkami do wędkowania. Zmagania zaplanowane były na 3 godziny a zawodnicy odławiali głównie płotkę, drobne leszczyki i sporadycznie okonie. W trakcie, kiedy zawodnicy rywalizowali o każdą rybę na brzegu czekało już ognisko ciepła herbata i oczywiście kiełbaski. Po zakończeniu zawodów przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Podlodowym Mistrzem Koła 2018 został Paweł Bucyk, który uzyskał wynik 2200 pkt.,drugie miejsce zajął Marcin Przybyła z wynikiem 2020 pkt., trzecia lokata przypadła dla Mariusza Strzelczyka, który zawody ukończył z wynikiem 1970 pkt. Podlodowe Mistrzostwa koła rozpoczęły cykl zawodów z serii grand prix koła w różnych metodach wędkarskich zaplanowanych na 2018 rok w kalendarzu sportowym koła.  Już w marcu drużyna klubowa WKS Pomot Chojna rozpoczyna starty w dyscyplinie spławikowej a inauguracja sezonu odbędzie się na Wyspie Puckiej w Szczecinie.

Spotkanie powiatowych struktur SSR Gryfino

W niedzielę 11 lutego w Chojnie odbyło się spotkanie szkoleniowo organizacyjne Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego. Udział w zebraniu wzięli przedstawiciele różnych struktur organizacyjnych PZW. Okręg PZW w Szczecinie  reprezentował Koordynator ds. SSR Łukasz Baran, oraz członek Zarządu Okręgu ds. ochrony wód ( SSR ) Wiesław Perełka. Z ramienia koła terenowego, w którym znajdują się powiatowe struktury SSR Gryfino obecni byli Prezes Koła Odra Chojna Paweł Bucyk i Skarbnik Koła Odra Mariusz Strzelczyk.  Zebranie rozpoczął Komendant SSR Gryfino Piotr Nosul, który powitał wszystkich przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego i tych, bez których SSR nie mogłoby istnieć, czyli strażników. Początek spotkania rozpoczął się miłym akcentem, czyli wręczaniem legitymacji i odznak SSR  tym strażnikom , którzy dopiero rozpoczną swoją pracę na rzecz Społecznej Straży Rybackiej w powiecie gryfińskim.
Następnie głos zabrał Koordynator Okręgu ds. SSR Łukasz Baran, który podkreślił, że bardzo się cieszy z faktu, że kolejni strażnicy zasilają struktury SSR Gryfino a co najważniejsze, że osoby, którym powierzono funkcjonowanie powiatowych struktur SSR prężnie działają, aby wdrażane zmiany, które zachodzą obecnie w powiecie gryfińskim pozwoliły aktywnie i bezproblemowo funkcjonować społecznej straży rybackiej. Od początku br. gryfińskie  struktury SSR przechodzą gruntowne zmiany administracyjne i personalne. Po zmianach na stanowisku komendanta i przeniesienia struktur z Gryfina do Chojny dochodzi również do zmian personalnych wśród aktywnych strażników. Nowo wybrany Komendant poinformował strażników, że złożył zarówno do Starostwa Powiatowego w Gryfinie jak i Okręgu PZW w Szczecinie aktualną listę strażników uprawnionych do kontroli wędkujących nad zbiornikami wodnymi.  Przekazał również, że powiatowe struktury SSR Gryfino liczą na chwilę obecną 23 strażników w tym 1/3 składu to nowo powołani strażnicy.  Koordynator SSR Łukasz Baran poinformował, że strażnicy, którzy nie są ujęci w rejestrze strażników SSR mimo ważnych legitymacji zobowiązani są zwrócić odznaki strażnika SSR do Biura Okręgu , bądź zwrócić je Komendantowi SSR. Następnie głos zabrał Paweł Bucyk Prezes Koła PZW Odra Chojna, przy którym funkcjonuje SSR Gryfino i poinformował, że po wspólnych ustaleniach z Komendantem niebawem rozpocznie się proces jednakowego umundurowania strażników. 

Jednak ze względu na duże nakłady finansowe, jakie musi ponieść z tego tytułu gryfiński SSR  proces ten będzie odbywał się etapowo i w miarę możliwości finansowych jednostki. W pierwszym etapie zostanie zakupiona odzież wierzchnia a koszt z tym związany to kilka tysięcy złotych. Prezes koła podkreślił, że przed Zarządem koła PZW Odra i Zarządem Okręgu Szczecin dużo pracy mającej na celu pozyskiwanie środków na działalność SSR w powiecie gryfińskim.

Na zakończenie spotkania głos zabrał Komendant Piotr Nosul i poinformował strażników, że 2 marca również w Chojnie odbędzie się szkolenie dotyczące przepisów prawa i zakresu działania Społecznej Straży Rybackiej, które przeprowadzone będzie przez Państwową Straż Rybacką.

Terminarz imprez sportowych na 2018 rok

TERMINARZ ZAWODÓW Koła 84 "ODRA" Chojna W DYSCYPLINIE SPŁAWIKOWEJ NA ROK 2018
Wszystkie zawody organizowane przez Koło wędkarskie ODRA CHOJNA
są zawodami otwartymi.


{} - GRAND PRIX KOŁA
{} - ZAWODY OKRĘGOWE

Rozpoczęcie sezonu Koła / Klubu ODRA Chojna I tura GP: 15 kwietnia  2018 – DO USTLALENIA

GP Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego: 8 kwietnia 2018 – Dziewoklicz / Wyspa Pucka

GP Puchar Dziekana ZUT:  22 kwietnia 2018 - Wyspa Pucka / Wyspa Pucka

I tura Mistrzostwa Koła / Klubu – II tura GP: 3 maja 2018 –  Sicina / Odra Krajnik Dolny

GP Puchar Pyrzyc: 6 maja 2018 - Sicina

II tura Mistrzostwa Koła / Klubu – III tura GP: 27 maja 2018 – Sicina

Indywidualne Mistrzostwa Okręgu:  02-03 czerwca 2018- Sicina

Puchar Zarządu Koła / Klubu – IV tura GP: 10 czerwca 2018 – Odra Ognica

Zakończenie sezonu Koła / Klubu – V tura GP: 19 sierpnia 2018 – Odra Ognica

Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin: 26 sierpnia 2018 - Odra Ognica
(5 osobowe drużyny kół, klubów)

GP Puchar Chojny: 2 września 2018 - Odra Ognica

GP Puchar Prezesa OPZW Szczecin: 23 września 2018 -  Sicina

 

TERMINARZ ZAWODÓW Koła 84 "ODRA" Chojna W DYSCYPLINIE SPINNINGOWEJ NA ROK 2018
Wszystkie zawody organizowane przez Koło wędkarskie ODRA CHOJNA
są zawodami otwartymi.


{} - GRAND PRIX KOŁA
{} - ZAWODY OKRĘGOWE
{} - ZAWODY TOWARZYSKIE

Rozpoczęcie sezonu Koła PZW ODRA CHOJNA I tura Grand Prix: 3 czerwca 2018 – rzeka Odra

II tura Grand Prix Koła Odra Chojna: 17 czerwca 2018 – Odra Gozdowice

III tura Grand Prix: 9 września 2018 – Odra Bielinek

Zakończenie Sezonu IV tura Grand Prix: 14 października 2018 – j . Kiełbicze z łodzi.

Zawody Towarzyskie z łodzi - j. Karpaty - termin do ustalenia


NAJWAŻNIEJSZA IMPREZA W 2018
TO
ZAWODY WĘDKARSKIE DLA DZIECI "WAKACJE Z WĘDKĄ" 24.06.2018

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,988,703 unikalne wizyty